Po prostu przyjdź i upewnij się, że jesteś zdrowa. Po raz kolejny Mammobus Centrum Onkologii w Gliwicach od 2 do 19 czerwca wyrusza w trasę. W naszym mieście  zostanie wyznaczonych kilka punktów- do których będzie można się wybrać, a co najważniejsze-przebadać.

Badania są bezpłatne, a skorzystać z nich mogą panie, które są w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanej mammografii, która była refundowana przez NFZ. Przypominamy, iż osoby, które są obciążone genetycznie, bezpłatne badanie mammograficzne powinny wykonywać co 12 miesięcy.

Na badania nie trzeba się wcześniej rejestrować, jednak warto pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty, a także zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeśli takowa była wykonana. Wyniki badań zostaną wysłane pocztą.

Badanie mammograficzne trwa zaledwie kilka minut, które w przyszłości  mogą okazać się bezcenne. Badanie pozwala na wczesne wykrycie zmian chorobowych, które nie do końca są wyczuwalne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu piersi, a także podjęcie leczenia- daje ogromne szanse na powrót do zdrowia. Warto zadbać o siebie oraz o swoje zdrowie, bo nikt nie zrobi tego lepiej niż my sami.

Więcej szczegółów odnośnie wybranych miejsc, gdzie można się przebadać można znaleźć na plakacie. Nie zastanawiaj się dłużej- idź i się przebadaj!

mammobus grafik

 

r e k l a m a