Gliwice wspominają wizytę Jana Pawła II. Sprawdź jakie atrakcje przygotowano na sobotę!

200

Data 15 czerwca 1999 roku jeszcze na długo pozostanie w pamięci wszystkich gliwiczan. Ten dzień miał być jednym z najważniejszych dla katolików wydarzeń, bowiem papież Polak miał przyjechać do naszego miasta do… Gliwic.  

Na motto 20 rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach wybrano słowa “Strzeżcie wartości, które stanowią o waszej tożsamości”.

Miasto Gliwice na 20 rocznicę pielgrzymki papieża zorganizowało 20 wydarzeń, które mają upamiętnić tą historyczną wizytę, ale także spowodować, by choć na chwilę zatrzymać się i powspominać ten wyjątkowy czas. Choć część wydarzeń już miały swoje miejsce, to zdecydowanie sporo jeszcze przed nami. W sobotę postawiono na pielgrzymkę, gry, a także koncerty, by druga część weekendu upłynęła pod znakiem marszu dla życia i rodzin.

W sobotę o godzinie 10.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej. Kolejne wydarzenie do którego zachęcamy, to gra miejska “Papież i gliwiczanie”. Początek o 11.00 w Bibliotece Centralnej przy Kościuszki w Gliwicach. Celem gry jest przybliżenie jej uczestnikom życiorysu i nauczania Jana Pawła II. Udział jest bezpłatny. Kolejnym wydarzeniem są koncerty, które będą zwieńczeniem obchodów rocznicowych. Od 16 na placu Krakowskim usłyszymy: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, Chór AZM Politechniki Śląskiej, Orkiestrę Dętą KWK Sośnica, a także Jacka Kieroka. Na koniec dnia zaplanowano w kinie Amok o 19.00- koncert poetycko-refleksyjny “Ucisz serce”, z udziałem Barbary Bursztynowicz.

Natomiast w niedzielę w naszej diecezji w Zabrzu zorganizowano marsz dla życia i rodzin. Początek o godzinie 14.00. Marsz przejdzie z Placu Wolności do Krzyża Papieskiego.

Zwieńczeniem obchodów 20 rocznicy wizyty papieża Polaka będzie diecezjalne dziękczynienie w kościele katedralnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach w poniedziałek 17.06 o godzinie 18.00. Msza będzie połączona z koncertem chóru AZM Politechniki Śląskiej.

 

 

 

 

r e k l a m a