Harcerze zakończyli rok

19 czerwca 2019 r. w Parku im. Bolesława Chrobrego w Gliwicach, zuchy, harcerze i instruktorzy uroczyście zakończyli Rok Harcerski 2018/2019. Najważniejszym elementem wydarzenia było wręczenie nagród dla gromad i drużyn, które zwyciężyły w prowadzonym w miesiącach wrzesień 2018 r. – czerwiec 2019 r. współzawodnictwie gromad i drużyn Hufca. Najbardziej aktywną i najlepszą drużyną w Hufcu została 9 Gliwicka Drużyna Harcerzy Starszych „Lukarna”.

149

Zakończenie Roku Harcerskiego to czas podsumowań i refleksji – ostatnie dziesięć miesięcy obfitowało w Hufcu ZHP Ziemi Gliwickiej w wiele wydarzeń. Najważniejszym z nich – zwieńczeniem trzyletniej pracy harcerzy było otwarcie Ośrodka Harcerskiego Łącza. Jeszcze jesienią harcerze aktywnie spędzali weekendy w Ośrodku podczas zbiórek, biwaków oraz kursów. W minionym roku harcerze brali także udział w obchodach Świąt Państwowych, jak co roku przekazali również na terenie powiatu gliwickiego Betlejemskie Światło Pokoju. W kwietniu, podobnie jak w ubiegłych latach odbył się Rajd św. Jerzego, w którym uczestniczyło ponad 300 osób.

Zakończenie Roku Harcerskiego nie jest jednak ostatnim wydarzeniem – już niebawem, zuchy i harcerze wyruszą na kolonie i obozy organizowane w ramach Harcerskiej Akcji Letniej.

r e k l a m a