Mistrzowie tenisa ponownie zmierzą się w Gliwicach. Kto zostanie mistrzem Polski?

W dniach 14-21 lipca na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbędą się 93. Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2019.

136

Mistrzostwa Polski to najważniejszy krajowy turniej w tenisie wyłaniający Mistrzów Polski. Decyzją Zarządu PZT przy wsparciu MSiT gospodarzem Mistrzostw po raz dziewiąty są Gliwice. Nie mawątpliwości, że z turnieju na turniej impreza ta zyskuje na popularności. Ponadto turniej będzie rozgrywany w ramach cyklu Lotos PZT Polish Tour.

Utalentowanych zawodników notowanych w rankingach WTA oraz ATP, przyciąga na korty tenisowe MZUK do Gliwic nie tylko pula nagród, która w tym roku jest najwyższa w historii Mistrzostw i wynosi 140 tys. złotych, ale również profesjonalna organizacja, wspaniała atmosfera oraz sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, która dostarcza zgromadzonej publiczności wielu emocji. Na przestrzeni tygodnia trwania imprezy rozegrane zostaną mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej. Podczas trwania turnieju korty odwiedza liczne grono widzów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród dzieci i młodzieży, kto wie może przyszłych Mistrzów Polski.

Poza turniejem głównym organizatorzy przewidzieli imprezy towarzyszące. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli dziennikarze oraz dzieci w specjalnie dla nich dedykowanych turniejach.

r e k l a m a