Pokaz pirotechniczny jakiego jeszcze nie było…

Już wkrótce Damy Ognia w Gliwicach! Wszystko za sprawą Międzynarodowych Pokazów Pirotechniki i Laserów, będących dziełem najlepszych specjalistów w dziedzinie pirotechniki artystycznej. 27 lipca, duży fragment terenu w okolicach Areny Gliwice zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Dlatego jako operator Areny Gliwice, mając na uwadze spokojny przebieg imprezy oraz bezpieczeństwo, przedstawiamy kilka informacji dla mieszkańców i przyjezdnych.

433

Ograniczenia ruchu związane z bezpieczeństwem podczas Pokazów Pirotechnicznych i laser show w Arenie Gliwice

Damy Ognia w Gliwicach – Utrudnienia na drogach

Już od ok. godziny 15.00 nie będzie możliwości wjazdu na ulice: Akademicką, Kujawską. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, koncertami DJ-ów a pierwsze pokazy wystartują o godz. 21.20. Powyższe ulice będą wyłączone z ruchu do około godz. 01.00. Nie będzie możliwości skorzystania z parkingu przy Arenie. Zostanie także ograniczony dostęp do ścieżek w Parku Chrobrego i tras rowerowych w okolicy ul. Akademickiej.

Wykonanie pokazów pirotechnicznych wymaga precyzyjnego przygotowania, przebywanie osób postronnych w pobliżu miejsca prezentacji może nieść ze sobą rozmaite zagrożenia zarówno dla publiczności, jak też dla twórców, a także dla przypadkowych przechodniów. W związku z tym szczególne zasady w tym dniu dotyczą zarówno kierowców, jak i pieszych. Widzowie będą poruszać się wyznaczonymi trasami, a do konkretnych lokalizacji będą kierować plansze i służba informacyjna.

Damy Ognia – Jak wejść?

Na teren wydarzenia będzie można wejść wyłącznie od strony Politechniki Śląskiej, ulicami Akademicką i Kujawską. Przy wejściach będą umiejscowione kasy biletowe, czynne, w dniu wydarzenia, w godzinach 15:00 – 23:00.

Damy Ognia – Gdzie zaparkować?

W związku z zamknięciem ruch kołowego na ulicach Akademickiej i Kujawskiej parkingi Areny Gliwice nie będą udostępnione uczestnikom wydarzenia. Rozwiązaniem będą parkingi zastępcze, zapewnione w kilku lokalizacjach. Parkingi będą zlokalizowane w następujących lokalizacjach:
ul. Kaszubska (parking bezpłatny)
ul. Krzywoustego (parking bezpłatny)
ul. Kopalniana (parking płatny 15zł)
ul. Łużycka (parking płatny Politechniki Śląskiej)


ul. Kujawska 100 (parking – Art Ceramika, czynny od 17.00, płatny 10 zł)
Parking przy giełdzie samochodowej w okolicach ul. Kujawskiej 112 (parking bezpłatny) – dojazd z giełdy na teren imprezy zapewni GTV Bus (5zł)

Strefa gastronomiczna

Na teren wydarzenia nie będzie można wnieść własnych napojów i jedzenia. Nie będziecie głodni, ponieważ będzie otwarta strefa gastronomiczna.

Będzie głośno! Pamiętajcie o czworonogach!

Pokazy będą głośne. Większość np. czworonogów, mieszkających w okolicy odczuje niepokój, niektóre mogą zareagować paniką lub strachem. Warto zatem przygotować się i wiedzieć, w jaki sposób złagodzić ich stan lękowy. Oto kilka podpowiedzi:
Dłuższy niż zwykle, bardziej intensywny spacer tego dnia sprawi, że zwierzę będzie mniej impulsywne wieczorem. Zasłonięcie okien w trakcie prezentacji, włączenie spokojnej muzyki lub telewizora (znane dźwięki) uspokoją psa.
Jeśli udając się na pokaz pozostawiacie psa w domu, zostawcie mu dużo zabawek, zwłaszcza tych do gryzienia. To odwróci jego uwagę od niepokojących dźwięków.
Jeżeli planujecie pozostawić czworonoga pod czyjąś opieką, niech zwierzę ma szansę wcześniej poznać swego opiekuna, a najlepiej, jeżeli pies lub kot zna i lubi (z wzajemnością) tę osobę.
Psie legowisko warto jest wyłożyć dodatkowymi kocykami, w których pies będzie mógł się bezpiecznie zakopać. Kot z pewnością sam znajdzie sobie bezpieczne schronienie.
Gdy pies się boi, nie należy na niego krzyczeć, ale nie należy też go głaskać. Krzyk spotęguje lęk, natomiast głaskanie nagrodzi, utwierdzi w przekonaniu, że można się poddać lękowi.
Jeśli wiecie, że pies będzie się bać, lekarz weterynarii pomoże dobrać środki uspokajające i ustalić dawkę leku dla naszego pupila.

Damy Ognia Gliwice – Największy festiwal w Europie!

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów to jeden z największych tego rodzaju pokazów w Europie. Niezwykle wymagające pod względem organizacji i zabezpieczenia widowisko zachwyci każdego. Tysiące ładunków, kilometry kabli i najwyższej klasy sprzęt zapewnią widzom emocje i wrażania, które towarzyszą najpiękniejszym światowym festiwalom fajerwerków. Całość uświetni laser show, teatr ognia, muzyka na żywo oraz strefa widza z częścią gastronomiczną. Początek wydarzenia planowany jest na godzinie 18:00, a chcących uczestniczyć w tym magicznym widowisku zapraszamy na https://bilety.damyognia.pl/index.php/repertoire.html?id=7. Aby uchwycić piękne chwile na pokazy będzie można wnieść aparaty fotograficzne

Damy Ognia – Arena Gliwice 27 lipca 2019 – Harmonogram:

18:00 Dj Neevald & Jacob A
20:00 Koncert GOLDEN LIFE
21:10 Konkursy
21:20 Teatr Ognia
21:50 I Widowisko
22:20 Koncert PROLETARYAT
23:20 II Widowisko
00:00 Zamknięcie bram
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Biuro Targów i Wystaw Poznań Expo, które jednocześnie zastrzega sobie prawo do zmiany programu wydarzenia i ewentualnych zmian w planie wyłączenia dróg z ruchu.

r e k l a m a