Wkraczamy do Rocket League! W tej rozgrywce gracz steruje pojazdem z napędem rakietowym i ma za zadanie wtoczyć wielką piłkę do bramki przeciwnika. Choć zasady wydają się proste, a świat jest wirtualny zawodnicy muszą wykazać się przebiegłością, refleksem i odrobiną bezwzględności. Strategia zakłada m.in. możliwość taranowania swoich rywali po to, aby przeszkodzić im w strzeleniu bramki. Gracze mają do wyboru samochody klasyki z filmów jak np. DeLorean Time Machine z „Powrotu do przyszłości”, przeróżne Batmobile, czy kultowe resoraki Hot Wheels.

Piast Gliwice – FC Barcelona Arena Gliwice 20 lipca

Związane ze znakomitymi zespołami piłkarskimi drużyny esportowe też muszą grać na najwyższym poziomie. Ekipa RL Barcy na co dzień występuje w Rocket League Championship Series (RLCS) – najważniejszych rozgrywkach międzynarodowych oraz lidze hiszpańskiej. Podstawowy skład tworzą Bluey, Alpha54 oraz Deevo. W minionym sezonie ekipa uplasowała się na drugim miejscu RLCS Europe, co dało jej awans do światowych finałów, który zakończyli na etapie ćwierćfinałów.

Piast Gliwice wyznacza esportowe trendy na swoimi terenie. To pierwszy klub piłkarski w regionie, który utworzył sekcję w tej grze. W skład zespołu wchodzą zawodnicy, którzy w sezonie regularnym ekstraklasy Rocket League w Polsce sięgali już po najwyższe laury. Patryk „Petrick” Krzywda, Patryk „Niseron” Gostkowski, Patryk „Bruz” Bruzda, Remigiusz „Zamas” Romanowski stają do sobotniej rozgrywki z zamiarem wejścia do światowej ligi RLCS.

Ramowy program wydarzenia:
13.00 – Rozpoczęcie wydarzenia – powitanie gości, przedstawienie koncepcji itp.
13.20 – Rozmowy z zawodnikami, trenerami
13.30 – Ogłoszenie the fastest lap (najszybsze okrążenie) – zabawa dla fanów (zakończenie ok. 17.30)
14.00 – Mecze FCB – PIAST mecz Bo7 + dwa mecze 1v1
15.45 – 16.00 – Podsumowanie meczu, analizy, rozmowy z zawodnikami
16.00 – 17.30 – Spotkanie z kibicami, rozmowy zawodników z dziennikarzami
17.30 -17.45 – Zakończenie

Jak na prawdziwe rozgrywki przystało nie zabraknie wielkich emocji, rozmów z zawodnikami, analiz strategii i podsumowania meczu. Dodatkową atrakcją będą rajdy na symulatorach wyścigowych. Zostanie wyłoniony zwycięzca.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, to wyślij swoje imię i nazwisko (oraz opcjonalnie nick) na [email protected] i potwierdź swoją obecność w Arenie Gliwice!

r e k l a m a