PalmJazz Festiwal

97

Trwa Festiwal Form Etnicznych i Jazzowych PalmJazz 2019. Przez kilka tygodni muzyczny cykl oferuje miłośnikom muzyki występy artystów z całego świata. Do najjaśniejszych gwiazd dziesiątej edycji PalmJazzu należy niewątpliwie amerykański saksofonista David Murray, który wystąpi w Centrum Kultury Jazovia razem z Blue Brass Band 28 listopada. Na zakończenie pełnej muzycznych wrażeń imprezy szykuje się coś specjalnego – dwa koncerty kapitalnej formacji Avishai Cohen Trio.

Jednak w ten weekend najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie występ pianisty Krzysztofa Kobylińskiego w towarzystwie legendarnego gliwickiego wokalisty Stanisława Soyki.

W piątek o 19:00 w hali widowiskowo-sportowej wystąpi kompozytor i pianista Krzysztof Kobyliński, pomysłodawca i organizator festiwalu, w towarzystwie zespołu KK Pearls, wokalisty Stanisława Sojki, trębacza Erika Truffaza i Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia.

Krzysztof Kobyliński Pearls (w skrócie KK Pearls) jest zespołem międzynarodowym, polsko-izraelsko-kolumbijskim. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Muzycy KK Pearls krążą wokół jazzu, klasyki i etno.

Tego wieczoru zostaną wręczone nagrody „Innowator Śląska 2019” laureatom konkursu organizowanego przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju.


r e k l a m a