„Przyśli my tu po kolędzie”

213

Dziś w naszej Telewizji Imperium będzie można zobaczyć reportaż z koncertu kolęd w wykonaniu Zespołu Regionalnego ZIEMIA SUSKA, który miał miejsce w minioną niedzielę 26 stycznia w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach. Zespół prezentuje głównie folklor górali babiogórskich, dlatego zapraszamy na reportaż nie tylko zwolenników takiej muzyki, ale także osoby, które będą mogły po raz pierwszy posłuchać nowych brzmień.

Pielęgnacja tradycji, szacunek dla przeszłości stały się pretekstem powstania w 2005 roku pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Zespołu Regionalnego Ziemia Suska.

Zespół tworzą ludzie o szerokim przekroju wiekowym i zainteresowaniach. Formacja działa w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek. Muzycy biorą udział, w licznych festiwalach i konkursach zdobywając laury i wyróżnienia (m.in. Żywieckie Gody, Karnawał Górali w Bukowinie Tatrzańskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Przegląd Kolęd i Pastorałek w Żywcu, Festiwal Folklorystyczny Państw Grupy Wyszehradzkiej w Livce na Słowacji).

Kierownictwo zespołu wygląda następująco:
Kier. artystyczne – Bernadeta Ryt
Kier. muzyczne – Stanisław Kubasiak
Kier. organizacyjne – Jacek Master

Reportaż z Zespołu Regionalnego- Ziemia Suska na naszym kanale 31 stycznia!

Oglądaj Telewizję Imperium w sieciach światłowodowych firmy Imperium Telecom.

r e k l a m a